Gitara akustyczna

Gitara akustyczna dzięki swojej konstrukcji jest znana między innymi z tego, że jest głośna. To oczywiście zależy od różnych czynników, takich jak rodzaj pudła czy grubość strun, ponieważ będzie bardzo duża różnica w głośności pomiędzy gitarą typu parlour z cienkimi strunami, a masywnym pudłem typu jumbo, wspomaganym w gruby zestaw strun. Czasem jednak najbardziej doniosła gitara nie wystarcza i trzeba ją nagłośnić, na przykład na koncercie.

Jak to zrobić w przypadku gitary akustycznej?

Możemy podsunąć do niej mikrofon lub założyć specjalny przetwornik, jednak najwygodniej jest posiadać gitarę elektroakustyczną. Zasady jakimi powinniśmy kierować się podczas jej zakupu są podobne jak w przypadku gitary akustycznej, czyli powinniśmy określić budżet i brzmienie jakie nas interesuje, a wpływ na brzmienie ma miedzy innymi to jakie gatunki drewna zostały użyte podczas produkcji i jaki rodzaj pudła posiada gitara, jednak w kwestii budżetu należy liczyć się z tym, że gitara elektroakustyczna jest droższa od akustycznej, ponieważ do kosztu samej gitary należy doliczyć elektronikę. Zwykle rozsądnie jest wybierać modele powyżej tysiąca złotych, jednak instrumenty takie jak na przykład Lag T70ACE dowodzą, że poniżej tej kwoty można kupić bardzo dobrą jakościowo gitarę.

Instrument posiada boki i tył wykonane z drewna khaya, które charakteryzuje się ciepłym i nieco mniej basowym brzmieniem niż mahoń, oraz płytę wierzchnią z litego świerku. Na pokładzie znajdziemy elektronikę, która po nagłośnieniu pozwoli wybrzmieć pełnym i naturalnym dźwiękiem.

Zobacz https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/32/gitary-elektroakustyczne.html