IBANEZ AG 75

Gitara elektryczna większości osób kojarzy się z ostrymi riffami i szybkimi solówkami, ale warto pamiętać, że instrument ten nie ogranicza się tylko do ciężkiej muzyki. Wiele modeli zostało zaprojektowanych w taki sposób, by jak najlepiej sprawdzić się w wybranym gatunku muzycznym. Doskonałym przykładem są gitary jazzowe, które już na pierwszy rzut oka wyróżniają się na tle konkurentów. Gitara jazzowa posiada duże pudło, które ma spory wpływ na to jak zabrzmi instrument. Firma Ibanez znana jest z wielu rockowych wioseł, jednak producent ma w swojej ofercie również kilka doskonałych gitar jazzowych takich jak Ibanez ag 75.

Gitara ta rzuca się w oko dzięki pięknemu wykończeniu, jednak jej prawdziwy urok tkwi w brzmieniu. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych przetworników typu humbucker, instrument uraczy gitarzystę wyraźnym i charakterystycznym, ciepłym brzmieniem, które doskonale pasuje do każdej odmiany jazzu. Choć jest to gitara o sporych gabarytach, komfort gry na niej jest tak duży, że codzienna gra nie sprawi żadnej trudności. Instrument zawdzięcza to bardzo wygodnemu gryfowi, dobremu dostępowi do wyższych progów, a także niskiej akcji strun. Choć Ibanez ag 75 jest gitarą jazzową to nie oznacza to, że można grać na nim jedynie jazz. Instrument dobrze sprawdzi się nawet w ciężkich, rockowych klimatach.
Gitary marki Ibanez zagwarantowały sobie solidne miejsce na naszym rynku muzycznym. W ofercie producenta znajdziemy wiele typowo wyścigowych modeli, które zachwycą fanów ostrej muzyki, ale nie brakuje tam także dopracowanych gitar jazzowych, które stanowią sporą konkurencję nawet dla znacznie droższych gitar innych firm.