ROCKOWY IBANEZ

Gitary elektryczne są najczęściej kojarzone z muzyką rockową, a stało się tak za sprawą zarówno wybitnych gitarzystów, jak i producentów, którzy prześcigali się w tworzeniu instrumentów, które wspaniale sprawdzały się w muzyce rockowej. Bardzo wiele na tym polu zrobił Ibanez, będący producentem gitar, uważanych za jedne z najwygodniejszych.

Ibanez posiada w swojej ofercie wiele bardzo zróżnicowanych gitar, jednak sławę zdobył za sprawą instrumentów używanych do szybkiego, rockowego grania. Firmę tą doskonale znają początkujący gitarzyści, ponieważ wiele instrumentów pomimo wysokiej jakości brzmienia i wykonania, jest dostępnych za stosunkowo niewielką kwotę. Bardzo dobrym wyborem na początek jest ibanez grg 140. Gitara ta jest bardzo uniwersalna, ponieważ została wyposażona w dwa przetworniki single coil i jeden humbucker, dzięki czemu możemy grać na niej w zarówno delikatnych gatunkach, takich jak country czy blues, jak i w cięższych. Instrument posiada bardzo wygodny gryf i łatwy dostęp do najwyższych progów, dzięki czemu nadaje się dla wymagających gitarzystów, którzy często korzystają z pełnego zakresu gryfu. Na uwagę zasługuje ruchomy mostek, który zaskakująco dobrze utrzymuje strój, co nie zdarza się często w gitarach z tej półki cenowej.

Firma Ibanez rozpoczęła swoją gitarową działalność tworząc instrumenty oparte na sprawdzonych schematach, jednak dziś producent zaskakuje nie tylko pomysłowością, ale także jakością. Muzycy grający w każdym gatunku znajdą w Ibanezie coś dla siebie, ponieważ firma produkuje nie tylko wspaniałe gitary do rocka i jego cięższych odmian, ale także bardzo wysoko cenione gitary jazzowe, które zaskakują również doskonałym stosunkiem jakości do ceny.